Stare po nowemu

Często stare lub zniszczone meble wyrzucamy. A czy nie warto dać im drugie życie? Czasami nie trzeba kupować nowych rzeczy, a wystarczy lekko je „podrasować” i dzięki temu nie zanieczyszczamy naszej planety a równocześnie uzyskujemy wyjątkowy, niepowtarzalny mebel. Recykling coraz bardziej zyskuje popularność. Nie tylko możemy oddać meble do renowacji, ale może akurat w sobie odkryjemy żyłkę majsterkowicza i sami stworzymy dzieło, a poźniej możemy pochwalić się tym wśród znajomych.

Palety

Bardzo spotykane są teraz meble z palet, które możemy znaleźć na śmietnikach lub pod sklepami. Można z nich stworzyć łóżko, kanapę, stolik itd. Co tylko nam się wymarzy. Wystarczy, że połączymy palety, oszlifujemy je i nadamy taki kolor jaki chcemy.

Czy nie mieliście kiedyś tak, że po roku lub dwóch meble, które są całkiem dobre już Wam się znudziły?

Jest wiele pomysłów, które możemy wykorzystać właśnie w takich sytuacjach. Możemy np. Okleić drzwiczki w komodzie lub innych meblach, oszlifować i pomalować innym kolorem, zmienić uchwyty. A mając stare deski możemy wyczarować z nich wyjątkową ścianę w sypialni, lub oryginalny stolik. Jeśli chodzi o krzesełka możemy wymienić w nich tapicerkę na wzorzystą lub w bardziej intensywnych kolorach.

W internecie możemy zobaczyć często meble, które chce ktoś oddać. Przeważnie nie zwracamy nawet uwagi na takie wpisy, a uważam że nie powinniśmy się tego bać bo możemy sami stworzyć wtedy coś ciekawego a przy okazji zyskać nowy mebel za grosze.

Jakich narzędzi możemy potrzebować?

– śruby

– wkrętarka

– kątowniki i płaskowniki metalowe

– papier ścierny lub szlifierka

– impregnat do drewna

– farba do drewna

pędzle, wałki

To nam w zupełności wystarczy, żeby dać nowe życie staremu meblowi.

Co można jeszcze stworzyć z domowych odpadów?

-komodę bądź regał na książki ze starych skrzynek,

-lampę stojącą lub biurkową z miedzianych, lub aluminiowych rur,

-nakrycie na łóżko z fragmentów materiału,

-poszewki na poduszki ze starych ubrań,

-efektowne witraże z potłuczonych  szklanych butelek

Obecnie dostępne minimalistyczne wzory mebli odchodzą do lamusa, a na ich miejscu pojawiają się niepowtarzalne, indywidualnie przerabiane meble z duszą, w których stworzenie zostało włożone mnóstwo serca.