Naturalne wnętrze – czyli mieszkanie w stylu Urban Jungle.

Styl Urban Jungle to styl dla osoby, która lubi otaczać się roślinami, ulubiona paleta barw to barwy ziemi a nieodłącznym elementem dekoracyjnym we wnętrzach jest drewno.

Wnętrza w tym stylu są przytulne i ponadczasowe. Możemy je łączyć z różnymi trendami i komponować ze stylem industrialnym, minimalistycznym, nowoczesnym czy boho.

Jakie kolory i materiały ?

Styl urban jungle i styl naturalny płynnie się łączą, a kolory w takich wnętrzach nawiązują do kolorów świata przyrody. Występują tu delikatne i naturalne barwy: beże, jasne brązy, kremowe odcienie, przełamane biele ale i również zdecydowane odcienie zieleni. W tych wnętrzach na ścianach często goszczą tapety z motywem roślinnym lub zwierzęcym. Często spotykanym uzupełnieniem kolorystyki w tym stylu jest miedź i złoto, te ciepłe metaliczne kolory idealnie łączą się z zielenią na ścianach lub roślinnością.

Jeśli chodzi o materiały wykończeniowe warto się tutaj skupić na drewnianych wykończeniach. Podłoga, meble, dekoracje, a nawet ściana z drewnianych paneli idealnie skomponują się z klimatem miejskiej dżungli i wprowadzą do wnętrza naturalny klimat który pragniemy uzyskać.

Tekstylia, tutaj warto znów skupić się na wykończeniu motywem roślinnym lub naturalnych materiałach typu len, bawełna, wełna, bambus.

Bujna roślinność ?

Jeżeli naszym marzeniem jest stworzenie wnętrza w stylu urban jungle, to nie możemy się obejść bez roślinności. Musimy się dodatkowo doszkolić z pielęgnacji roślin, ponieważ dzielą się na mniej i bardziej wymagające. Rośliny są jednym z podstawowych elementów dekoracyjnych w takich wnętrzach. W doborze roślin w stylu urban jungle rządzi totalna swoboda, jedynym ważnym elementem jest dopasowanie roślin do warunków które panują we wnętrzu.

Meble ?

To wszystko zależy jaki efekt chcemy uzyskać. Styl surowy, przytulny, glamour lub może nowoczesny z każdym z nich styl urban jungle doskonale się łączy. Ten styl pomaga nam stworzyć oryginalne i niepowtarzalne projekty. Meble drewniane, proste i lekkie idealnie wkomponują się w każde wnętrze. Jeżeli chcemy uzyskać charakter stylu loftowego warto zadbać o metalowe elementy w czarnym matowym kolorze, glamour to złote detale, nowoczesny łączy się z różnego rodzaju praktycznymi zabudowami.

Co z dodatkami ?

Warto skupić się na przedmiotach, które mają ciekawe i oryginalne nawiązanie do stylu naturalnego. Na gładkiej ścianie mogą zagościć plakaty z motywem roślinnym lub zwierzęcym w złotej, czarnej lub drewnianej ramie. Lustra swoją ramą przypominające słońce, również na ścianach wnętrz urban jungle znajdą swoje miejsce. Świetną dekoracją będą również ceramiczne, gliniane, betonowe lub przypominające twarz doniczki w które włożymy naszą roślinną kolekcję. Rośliny lub różnego rodzaju tekstylia możemy umieścić również w koszach plecionych z trawy morskiej, bambusa, wikliny, czy rattanu.

Styl urban jungle, jest na tyle uniwersalny że nie trzeba przeprowadzać totalnych rewolucji w domu czy mieszkaniu żeby go wprowadzić. Wystarczy zmiana koloru ścian lub pojedynczych elementów wyposażenia wnętrza.