Bliżej natury

Nie ma nic bardziej bliższego człowiekowi niż przyroda. W tym temacie można postawić na prawdziwe kwiaty lub skorzystać z tapet, płytek, dodatków, lub mebli które nawiązują właśnie do natury. Jest to trend ponadczasowy.

Wybór nie jest prosty

Wybierając rośliny do domu trzeba odpowiednio je dobrać. Kierować się trzeba przede wszystkim podłożem, miejscem, sposobem pielęgnacji.

Warunki, które im stworzymy zaowocują później pięknym wyglądem.

Warto wybrać rośliny do swojego wnętrza, nie tylko ze względu na ich piękny wygląd, ale i właściwości jakie posiadają. W wielu przypadkach posiadają one zdolność do filtrowania

zanieczyszczeń, a także regulują poziom wilgotności powietrza i usuwają szkodliwy dwutlenek węgla.

Ekspozycja

Najprostszym sposobem są oryginalne doniczki, osłonki. Ostatnimi czasy ponownie wracają kwietniki, które odpowiednio dobrane podkreślą styl wnętrza.

Makarma, to teraz hit. Można więc wykorzystać ten trend i upleść ze sznurków uchwyt na doniczkę i powiesić w tym kwiaty. W połączeniu z nietypowymi i egzotycznymi roślinami, wprowadzają duszę do każdego mieszkania.

Wazony, szklane wazy, stare skrzynie stanowią, jakby przedłużenie roślin – oplatają je, wrastają w konstrukcję – są jednością.

Najczęstszym miejscem w naszych wnętrzach na rośliny jest parapet. Wtedy są odpowiednio doświetlone oraz temperatura jest idealna.

Zwisające rośliny mogą być idealnym dopełnieniem kompozycji domowej, otwartej biblioteczce. Wystarczy poustawiać je w różnych miejscach, pomiędzy książkami i innymi bibelotami, ale pamiętając, aby miały one dostęp do światła dziennego. Ten sam trik można wykorzystać na półkach ściennych.

Zielone ściany przechodzą ze środowisk korporacyjnych do przestrzeni mieszkalnych. Ich wykonanie jest bardzo proste, natomiast efekt niezwykle intrygujący. Na fragmencie ściany należy zainstalować specjalne kieszenie i wsadzić do nich wybrane gatunki roślin. Jest też możliwość przyklejenia do ścian gotowych paneli z mchu naturalnego, które po zamontowaniu są bezobsługowe, nie wymagają również dostępu do światła dziennego.

Welcome to the jungle

Urban jungle to prawdziwy zwrot w stronę naturalnych rozwiązań.

Znajdziemy w tym trendzie nawiązania do dzikiej, często egzotycznej przyrody. Najczęstsza kolorystyka to zieleń i złoto, ale nie tylko. W wersji dla mniej odważnych możemy wprowadzić sam motyw flory czy fauny do wnętrz bez konieczności mocnego koloru.

Najczęstszym pomieszczeniem gdzie sprawdza się ten styl jest łazienka. Tu można już puścić wodzę fantazji. Idealnie sprawdzą się tu wzory pojawiające się na płytkach, tkaninach i tapetach.

Mile widziane są liście monstery, bananowca czy nawet palmy. Niewielkie elementy wyeksponują strefę np. telewizyjną. Inną ciekawą propozycją, która świetnie odnajdzie się na salonach jest postawienie na tkaniny w klimacie dżungli. Możemy je zastosować na zasłonach, poduszkach, tapicerkach mebli i na wszystkim co jesteśmy sobie w stanie wyobrazić.

Inną możliwością jest wprowadzenie tego trendu jedynie na dodatkach w mieszkaniu. Stylowa paprotka w złotej doniczce, poduszka w egzotyczny wzór położona niedbale na sofie czy nawet obrazek na ścianie.

Przez wieki żyliśmy z przyrodą w zgodzie. Dziś znów jest czas, by należycie ją docenić. Każdego dnia rośnie bowiem nasz dług ekologiczny! Zaprośmy więc do naszych domów zielone rośliny, rattanowe meble, bambusowe dodatki i naturalne tkaniny.