Szybka metamorfoza salonu ? Jeden kolor-nowe wnętrze.

Wprowadzenie do wnętrza koloru to najlepsze i najłatwiejsze rozwiązanie na szybką i bezproblemową metamorfozę pomieszczenia. Taka zmiana nie wymaga dużego nakładu finansowego ani czasowego, często jest to kwestia jednego weekendu.

Wybór koloru przewodniego !

Jeżeli do tej pory w Twoim salonie królowały stonowane beże lub szarości, to są one odpowiednią bazą do przeprowadzenia takiej metamorfozy. Zanim jednak wybierzemy odpowiedni dla nas kolor, warto zapoznać się z psychologią kolorów. Wiadomo już, że kolory zimne uspokajają i relaksują natomiast ciepłe pobudzają i dodają energii. Warto tutaj odcień dobrać do swoich oczekiwań i swojego stylu życia.

Kolorystykę jest również dobrze dobrać do stylu wnętrza i mebli jakie się w nim znajdują, aby wszystko tworzyło spójną całość.

Sofa bądź narożnik w kolorze ?

Jeżeli nasza sofa bądź narożnik zrobiły się już nudne lub wymagają wymiany, warto akcent kolorystyczny postawić w tym miejscu. Warto odważyć się na coś niestandardowego, wybór wypoczynku w wyróżniającym się kolorze to szybki pomysł na urozmaicenie aranżacji. Przy wyborze koloru warto właśnie kierować się psychologią koloru wspomnianą powyżej.

A może ściana ?

Dość popularnym rozwiązaniem, który również nie jest czasochłonny ani zbyt skomplikowany jest pomalowanie bądź przyklejenie tapety na jednej ścianie. Takie rozwiązanie doskonale się sprawdza na ścianie doświetlonej, na której wisi telewizor, galeria zdjęć bądź kącik w którym wypoczywamy.

Jeżeli jest to kącik wypoczynkowy warto zwrócić uwagę aby kolorystyka ściany i sofy bądź foteli różniły się od siebie.

Kolorowe tekstylia i dodatki.

Równie szybkim i najłatwiejszym sposobem na metamorfozę kolorystyczną we wnętrzu jest wymiana tekstyliów i dodatków. Czasami wystarczą tylko detale aby odmienić wnętrze. Kilka elementów wnętrza w tej samej kolorystyce potrafi zdziałać wnętrzarskie cuda. Poduszki, kocyk, bieżnik na stole, zasłony lub dywan zadbają o przytulny charakter domowej przestrzeni, zadbają o estetykę i wyrażą nasz charakter we wnętrzu. Bez względu na styl wnętrza, wprowadzając do wnętrza dodatki w danej kolorystyce, musimy starać się dopasować je do całości również pod względem odcienia by tworzyły harmonijną całość.

Kolorystyczna metamorfoza sprawi, że efekt we wnętrzu będzie spektakularny. Proces takiej metamorfozy nie jest uciążliwy więc dodatkowo sprawi nam przyjemność. Więc, życzymy przyjemnych zmian!