O diable i szczegółach… Czyli jak odmienić wnętrze i nadać mu nowy charakter poprzez dodatki.

Czasami we wnętrzu brakuje kropki nad „i”, która podkreśliłaby indywidualny charakter właściciela. Na szczęście znając kilka trików można wyczarować piękne wnętrze.

Letnie, ciepłe dni i wieczory to już przeszłość, do nadejścia wiosny zostało sporo czasu, warto więc skupić się na miejscu, w którym spędzamy większość wolnego czasu – czyli na domu. 

Nadeszły chłodniejsze dni zwieńczone długimi wieczorami, które trzeba wykorzystać jak należy. A żeby było przytulnie i przyjemnie, warto pomyśleć o odpowiednich dodatkach, które pomogą zbudować nastrój.

KOMODA KIRKLAND white/oak
KOC NAZILLI

Różnorodność faktur

Pomimo tego, że na co dzień zdajemy się nie zwracać na nie uwagi, faktury to bardzo ważny element naszego otoczenia. To one nadają kierunek padającemu do wnętrza światłu, odbijając je i oblewając się połyskiem lub pochłaniając promienie w swojej miękkiej powierzchni. Taką różnorodność najprościej możemy uzyskać tworząc różne układy poduszek i narzut na sofie o różnorodnej fakturze np. wełny z plecionkami tudzież z surowymi tkaninami jak len.

Czasami inspiracją do zestawiania ze sobą faktur mogą być przedmioty, których nigdy wcześniej nie umieścilibyśmy w swoim domu. Ceramiczne lub kamienne osłonki na doniczki, pordzewiałe tace lub wazony, różnorodne kosze, wyszukane rzeźby, które zaskakują swym kształtem i oryginalnością.

SZEZLONG ALSTEN

Ułożenie

Kompozycja zawsze jest ważnym elementem tego, co ma nam sprawiać wizualną przyjemność, dlatego przy ustawianiu dodatków najważniejsze jest, aby ściśle komponowały się ze swoim otoczeniem. Czasem najmniej oczywiste pomysły są tymi, które zapewnią najlepszy efekt. Kierując się tą zasadą możemy poduszki ułożyć na szerokim parapecie, tworząc w ten sposób przytulny kącik do siedzenia lub zaszaleć poprzez nakładanie na siebie różnych, z pozoru niepasujących do siebie dywanów. W pierwszej chwili taki pomysł może kojarzyć się z patchworkowym wnętrzem, jednak miszmasz możemy utrzymać także przy

TRENDY WE WNĘTRZACH W 2021r.

W roku 2021 mocno widoczne będą wnętrza nietypowe, w których nacisk będzie kładziony na personalizację przestrzeni. Osobiste akcenty, odchodzenie od mainstream’owych rozwiązań, umieszczanie we wnętrzach wyrazistych i unikalnych elementów, wyszukanych on-line lub na targach staroci-to wszystko pozwala stworzyć wnętrze niebanalne i „nasze”. Mocno trzymam kciuki za dynamiczny rozwój tego kierunku, ponieważ jest to doskonały sposób na rozbudzenie w sobie kreatywności i stworzenie przestrzeni, która w pełni będzie odzwierciedlać naszą osobowość i temperament.

O diable i szczegółach...

DEKORACJA ŚCIENNA JUJU
WNĘTRZA
Direkt Outlet

O diable i szczegółach…

O diable i szczegółach… Czyli jak odmienić wnętrze i nadać mu nowy charakter poprzez dodatki. Czasami we wnętrzu brakuje kropki nad „i”, która podkreśliłaby indywidualny

Czytaj więcej »