Różnią się między sobą wielkością, kształtem, tworzywem, kolorem, wzorem ale przede wszystkim stylem.

Fotele to idealne połączenie maksymalnego komfortu i pięknego designu. Może być wizytówką pięknego salonu oraz eleganckiego biura.  Jednak ten rodzaj mebla sprawdza się również w innych pomieszczeniach, takich jak pokój dziecka czy sypialni.

Nowoczesne wnętrza upodobały sobie pewien określony styl meblowania salonów, opierający się przede wszystkim na elegancji i komforcie. Rezygnujemy często z tradycyjnych kanap narożnych czy gotowych zestawów z fotelem na rzecz wygodnej sofy zestawionej z odrębnym siedziskiem oraz opcjonalnie również pufem. Takie zestawy są bardzo charakterystyczne dla aranżacji skandynawskich czy nowojorskich – dzięki osobnemu fotelowi umożliwiają wprowadzenie do wnętrza koloru, który ożywia wystrój i dodaje mu klasy. Właśnie dlatego tak popularne są nietypowe barwy tapicerki foteli, takich jak musztarda, granat czy butelkowa zieleń lub też opcjonalnie pokryty ciekawym wzorem tkaniny jak patchwork

FOTEL MANDAL kolorowy
FOTEL MELBY

Skandynawski styl

 Różnią się między sobą wielkością, kształtem, tworzywem, kolorem, wzorem ale przede wszystkim stylem. To właśnie tym należy się kierować, dobierając fotel do salonu. Musi pasować do pozostałych elementów aranżacji lub z nimi kontrastować, ale ze smakiem.

Jeśli lubisz meble w starszym stylu, w grę chodzi fotel retro. Pamiętaj jednak, aby komponował się on z pozostałymi elementami wyposażenia. Jeśli natomiast urządzasz mieszkanie w stylu bardziej współczesnym, z oferta przychodzą fotele nowoczesne. Tutaj znajdziesz mnóstwo różnych propozycji, całą gamę kolorów i form. Przykładem nowoczesnych foteli są fotele skandynawskie. Styl ten króluje w mieszkaniach ostatnimi czasy. Jest piękny i minimalistyczny zarazem. Meble skandynawskie charakteryzują się zazwyczaj pastelowymi barwami. Są bardzo praktyczne, gdyż można do nich dobrać naprawdę wiele uniwersalnych dodatków. Fotel skandynawski to rozwiązanie dla ludzi ceniących prostotę i minimalizm. Doskonale sprawdzi się zarówno w wielkich, otwartych wnętrzach jak i małych, skromnych aranżacjach. Może być wizytówką pięknego salonu oraz eleganckiego biura.

FOTEL ABSON light blue

Uszak...

Kolejną propozycją jest fotel uszak, to najmodniejszy i najbardziej pożądany dodatek do każdego nowoczesnego wnętrza. Mebel ten nie tylko pięknie się prezentuje, ale jest również niezwykle wygodny i komfortowy. Możesz zestawić go z sofą w salonie lub sparować go z drugim fotelem, tworząc niezwykle wygodny kącik do czytania książek. Uszaki to doskonały dowód na to, że ponadczasowa klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Fotel  ten charakteryzuje się wyjątkowym designem, który przekłada się bezpośrednio na komfort ich użytkowania. Chociaż uszaki mogą różnić się swoim ostatecznym kształtem, wielkością czy kolorem, zawsze są zbudowane z podłokietników oraz oparcia, które łączy się z nimi za pomocą przysłowiowych uszu. To im fotele zawdzięczają swoją sympatyczną nazwę i nietypową formę, która stale zyskuje na popularności. Uszaki w naszym sklepie pozwolą Ci urządzić mieszkanie ze smakiem i wprowadzić do wnętrza mebel o wyjątkowej funkcjonalności. 

 

CZY WIESZ, ŻE..

Fotele to jedne z najstarszych mebli w historii? Za pierwsze fotele uznaje się starożytne trony, nawet te wykonane w kamieniu! Dawniej przeznaczone były jedynie dla wielkich władców. Dopiero w okresie renesansu stworzono pierwsze modele foteli służących do typowego wypoczynku. Fotele uszaki, które są w tej chwili ostatnim krzykiem mody i najczęściej wybieranymi modelami foteli, powstały już w 1600 roku. Charakterystyczne “uszy” służyły jako bariera ochronna zapobiegająca przeciągom w pomieszczeniach. W ówczesnych czasach przeciągi często dokuczały mieszkańcom kamienic o dużych metrażach. Fotele tapicerowane nie były tanim wydatkiem. Stać na nie było tylko bogatych mieszkańców ówczesnej Europy.

 

Fotel

FOTEL SVEDALA dark grey
WNĘTRZA
Filip Boliński

Fotel- komfort i design

Różnią się między sobą wielkością, kształtem, tworzywem, kolorem, wzorem ale przede wszystkim stylem. Fotele to idealne połączenie maksymalnego komfortu i pięknego designu. Może być wizytówką

Czytaj więcej »