Wyobrażam sobie ją jako ciepłą, przytulną, nastrojową i harmonijną…

Wystrój wnętrza sypialni jest wyzwaniem. Musimy pamiętać, że ten pokój będzie naszą świątynią, oazą spokoju i pełny kojącej atmosfery.

Aby jednak można było skutecznie się odprężyć i zapomnieć o codziennych problemach, potrzeba odpowiednich warunków. Urządzając  sypialnie  należy poświęcić jej trochę więcej uwagi. Przede wszystkim należy zadbać o to, abyśmy czuli się w niej dobrze dlatego wybierzmy styl,  który nam najbardziej odpowiada. Kolejnym wyborem jest dobranie odpowiedniej kolorystyki. Wybierzmy barwy łagodne,  pastelowe, ciepłe odcienie, które wniosą więcej światła ale przede wszystkim nadadzą lekkości.  Barwy chłodne z odpowiednimi dodatkami nadadzą głębi, natomiast ciemne kolory wprowadzą nastrój i zwiększą intymność.  Wszystko więc zależy od naszych upodobań.

LAMPA STOŁOWA HODMO

Zadbaj o nastrój...

Kolejnym niezbędnym elementem jest oświetlenie, bez którego nie uzyskamy pożądanego efektu. Dobrze zaplanowane pomoże nam stworzyć odpowiednią atmosferę , będzie się sprawdzać do wieczornej lektury lub w garderobie dlatego do tego typu pomieszczeń polecane jest oświetlenie punktowe. Lampa wisząca zadecyduje jaki klimat zostanie wprowadzony, ważne by światło miało barwę ciepłą i nie emitowało wysokiego naświetlenia.  Lampki nocne występują z reguły po obu stronach łózka i służą nam kiedy chcemy sięgnąć do lektury. Dodatkowym punktem rozjaśniającym wnętrze sypialni  jest oświetlenie szafy, które jest równie ważne i spełnia ważne funkcje. Są jeszcze inne źródła światła takie jak świece, zapachowe kominki, które jak żadne inne potrafią wyczarować niesamowity nastrój niezbędny w każdej sypialni.  Zadbajmy więc o te detale, codzienne rytuały jak czytanie dobrej lektury przed snem, palenie świecy, włączenie nastrojowej muzyki.  Dzięki tym małym zabiegom poczujemy się naprawdę dobrze.

Serce każdej sypialni...

Ale… gdybym miała urządzać sobie sypialnie, zaczęłabym od doboru dobrego łózka. Wybrałabym łózko tapicerowane z dobrym materacem.  Tego typu łózko pasuje do każdego rodzaju wnętrza. Idealnie komponuje się ze stylem tradycyjnym i nowoczesnym. Poza tym są eleganckie, kuszą miękkością, są przyjemne i trwałe w użytkowaniu, sprawiają że sypialnia staje się bardziej przytulna. Obecnie mamy szeroki wybór łóżek tapicerowanych  z szerokim wachlarzem kolorystycznym do wyboru. Również  rozmiar dostosujemy do swoich potrzeb tak samo jak wybór odpowiedniego dla nas materaca. Możliwości są duże dla każdego, nawet najbardziej wymagającego konsumenta.  

Więcej wpisów...