Jak ocieplić wnętrze ?

Bardzo modne obecnie stały się wnętrza chłodne, surowe w stylu industrialnym. Nie wszyscy jednak się w takich wnętrzach odnajdują i potrzebują stworzenia ciepłego, przytulnego klimatu.

Lecz w takiej sytuacji z pomocą przychodzimy my, nie musicie od razu robić radykalnych zmian we wnętrzu typu malowanie ścian, zmiana tapicerki. Wystarczy tylko użyć dosłownie paru dodatków aby wnętrze w jakimś stopniu uległo zmianie, ociepleniu.

 

 

Istotnym elementem w ociepleniu wnętrza jest kolorystyka, i nie chodzi tu o zmianę koloru ścian tak jak już wspominałam. Światło i jego barwa ma duże znaczenie w zmianie klimatu wnętrza. Mieszkanie które jest urządzone w przytulnym, ciepłym stylu straci na swoim wyglądzie gdy użyjemy światła o barwie zimnej. Dobrze też gdy we wnętrzu jest kilka źródeł światła oprócz głównego jeszcze dodatkowo kilka punktowych. A jeśli chodzi o dodatki, odpowiednio je dobierając również możemy stworzyć niezwykle ciepły i przytulny klimat.

 

I właśnie w tym poście chce wam pomóc w odpowiednim doborze dodatków.

Świece

Świece a najlepiej gdyby był to kominek, nic nie dodaje takiego klimatu i ciepła jak żywy ogień. Lecz nie każdy jednak może sobie pozwolić na kominek i przede wszystkim chcemy szybkiego i taniego rozwiązania. Więc po zakupie takich świec następnym krokiem jest rozstawienie ich w kilku miejscach typu parapet, stolik kawowy, szafka nocna w sypialni, półka w łazience a nawet podłoga ! 

Tekstylia

Koce, narzuty, poduszki te produkty są idealne do stworzenia przytulnego klimatu. Jeżeli mamy pomieszczenie które posiada barwy neutralne, naturalne to warto je uzupełnić tekstyliami o kontrastowym kolorze. Dzięki kolorowym wzorzystym poduszkom każda nawet najprostsza kanapa stanie się niezwykła i sprawi że wnętrze stanie się przytulniejsze. Tekstylia dają nam duże pole manewru do stworzenia swojego niepowtarzalnego stylu i klimatu. Tutaj nie powinniśmy się bać eksperymentować.

Rośliny i doniczki dekoracyjne

Rośliny same w sobie stanowią dekorację i dodatkowo sprawiają że wnętrze staje się bardziej przytulne. A jeśli dodamy do niej dekoracyjną doniczkę to ten zestaw na pewno ociepli nam wnętrze. Kwiaty cięte ustawione na stole bądź półce w ozdobnym wazonie również nadadzą ciepłego klimatu

Dekoracje ścienne

Puste ściany sprawiają wnętrze chłodu we wnętrzu, ale nie mówimy tutaj tez o tym żeby zająć każdy centymetr ściany. Wystarczy jakaś kompozycja z obrazów, dekoracji ściennych lub półka na której znajduje się kompozycja z różnych figur i dodatków.

Dodatki osobiste

We własnym wnętrzu powinniśmy czuć się swojsko, więc warto dodać kawałek „siebie” by dodać domowego charakteru. Dlatego warto ze smakiem umieścić gdzieś na półce parę zdjęć czy dodatków, które są pamiątkami z wakacji lub jakiś szczególnych okazji. Wywołanie zdjęcia w większym formacie i umieszczenie go wśród kompozycji obrazów na ścianie będzie sprawiało wrażenie ciepła domowego.

Jednak niewiele potrzeba by ocieplić wnętrze i sprawić żeby stało się bardziej przytulne. Wnętrze w którym będziemy się czuli bezpiecznie i będziemy mogli się zrelaksować korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.