Sofa?

Salon uważany jest jako miejsce reprezentujące nasze mieszkanie, nasze wnętrze. Jest wizytówką naszego domu. Musi  zatem panować w nim jakaś spójność, porządek i elegancja.

Żeby stworzyć odpowiednią strefę  wypoczynku w pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę czynności relaksacyjne, które odbywają się w gronie najbliższych. Musimy zatem pamiętać o potrzebach naszych domowników.

Sofa jest dobrym rozwiązaniem do niewielkich wnętrz lub salonów połączonych z kuchnią. Staje się wtedy swoistą granicą pomiędzy przestrzenią kuchenną a odpoczynkową. Kompaktowy mebel można dosunąć do ściany albo postawić na środku pomieszczenia. Z łatwością dopasujemy do niego fotele, które w razie potrzeby można przesunąć. Sofa jest również dla tych którzy lubią często przemeblowania. Jej lekkość i większa mobilność spowoduje że znajdzie się dla niej nowe miejsce nawet w trudniej ustawnych pokojach.

 

SOFA SKÓRZANA BRĄZOWA NARWIK
NAROŻNIK NESNA black

Czy narożnik?

Salon nie może istnieć  bez wygodnych mebli wypoczynkowych, ponieważ to tutaj wypoczywamy po trudach dnia. Ale! Prócz tego wszystkiego ważne jest aby odzwierciedlał co nam w duszy gra.

 W małych mieszkaniach ustawić narożnik w salonie jest nieco trudniej niż sofę, ponieważ zwykle zagospodarowuje on dwie ściany w pokoju. W związku z tym warto dobrze przemyśleć, gdzie go ustawimy i czy bardziej pasuje nam mebel prawostronny czy lewostronny. Poza tym narożnik zdecydowanie lepiej się prezentuje w większych przestrzeniach i jest dedykowany głównie do dużych salonów. Duży mebel nie lubi konkurencji, więc rzadziej stawiamy przy nim fotele. Dopasowane pufy zdecydowanie wystarczą jeśli chcemy wyczarować zamkniętą przestrzeń wokół stolika kawowego. Mając do dyspozycji duży, przestronny salon możemy pozwolić sobie na system modułowy narożnika, dzięki któremu indywidualnie zaprojektujemy ostateczny jego kształt. Takie meble zapewniają wysoki komfort wypoczynku w pozycji siedzącej, półleżącej i leżącej

SOFA 2-OSOBOWA LOKKA

Komfort i szczęście

Wybór sofy czy narożnika to kwestia indywidualna, która zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest metraż dalej dochodzą preferencje domowników czy stylistyka wnętrza. Jedno jest pewne, wymarzony mebel musi być komfortowy i pięknie się prezentować. 

Więcej wpisów...

WNĘTRZA
Filip Boliński

Sofa czy narożnik?

Sofa? Salon uważany jest jako miejsce reprezentujące nasze mieszkanie, nasze wnętrze. Jest wizytówką naszego domu. Musi  zatem panować w nim jakaś spójność, porządek i elegancja.

Czytaj więcej »