Trendy kolorystyczne roku 2021

Trendy kolorystyczne 2021 odnoszą się do zainteresowania ekologią i chęcią powrotu do natury. Po burzliwym roku 2020 kolory mają nam przynieść ukojenie i chęć przebywania we wnętrzach. Są to głównie kremowe odcienie, jasne i naturalne materiały urozmaicone dawką nasyconych barw. Dla większości osób najlepsze kolory są te, które pasują do ich osobowości. Od tego powinniśmy zacząć wybór koloru przewodniego, a później odnaleźć swoją wersję kolorystyczną w aktualnych trendach. Kolory we wnętrzach zawsze powinny odzwierciedlać ducha właścicieli domu i tworzyć atmosferę, która zapewnia nam dobre samopoczucie.

Quiet Wave

Quiet wave to inny odcień neo mint. Ten odcień koloru miętowego, jest łagodny w odbiorze i zyskuje coraz większe uznanie wśród architeków w projektach wnętrzarskich. Każdy odcień zieleni działa łagodząco i kojąco na psychikę i samopoczucie człowieka. We wnętrzach dodaje świeżego i naturalnego kontrastu.
Krzesła Jasmin we wnętrzu o naturalnej kolorystyce z odrobiną elegancji.

Al aqua

Al aqua to kolor dominujący nie tylko we wnętrzach ale również w technologii i modzie. Kolor ten jest bardzo prosty w wykorzystaniu go we wnętrzu i przynosi wiele możliwości dekoracji. Jest bardzo uniwersalnym kolorem, który pasuje do stylu eleganckiego, klasycznego i naturalnego. Dzięki swojej prostocie nadaje się do projektów w których chcemy łączyć style. Idealnie będzie komponował się z meblami tapicerowanymi welurem i w połączeniu z drewnianymi elementami.
Sofa Arvika w aranżacji w stylu eleganckim i naturalnym

Good grey

Good grey określa potrzebę równowagi i wyciszenia bez manifestowania uczuć, nawiązując do naturalnych trendów. Kolor idealnie pasuje do wnętrz w których stawiamy na minimalizm i spokój.

Dywan Evren w towarzystwie dodatków w stylu naturalnym.
Sofa Vissland w eleganckiej aranżacji.

Kolory organiczne i naturalne

Kolory natury mają wprowadzić we wnętrzu spokój i harmonie. Są idealne dla ludzi szukających spokoju i ucieczki od dnia codziennego.

Lemon sherbet

To kolor, który udowadnia że żółty wcale nie jest trudnym,męczącym czy dominującym kolorem we wnętrzach. Jego niezbyt nasycona barwa przywołuje wspomnienie słonecznych dni.

Oxy fire

Z ogromnej ilości cech które symbolizuje ten kolor, do tych najważniejszych należą jednak ekstrawertyzm, odwaga, antydepresyjność, przyjazność, ciepło, wrażliwość. Oznacza jednak też życie, siłę, i piękno. Pomarańczowo, jaskrawoczerwony, ognisty i nasycony kolor oxy fire wywołuje spore reakcje i ma powiew letniego klimatu.

 

Sądzę, że każdy z nas znajdzie w tych trendach cząstkę siebie. Paleta kolorystyczna umożliwi nam stworzenie swojego małego świata w którym odnajdzie się zarówno życiowy minimalista o spokojnej duszy, ale i również ekstrawertyk z artystyczną duszą.